Erişilebilirlik

PKK Yol İşçilerine Saldırdı: 3 Ölü


Son aylarda sivillere yönelik saldırılarını arttıran PKK bu kez Şırnak’ta çalışan yol işçilerini hedef aldı.Uludere ilçesi yakınlarındaki yol inşaatında çalışan işçilere saldıran bir grup PKK’lı 3 işçiyi öldürdü.

Şırnak Valiliği’nin saldırıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "28.08.2017 tarihinde saat 08.30 sularında İlimiz Uludere İlçesi Ortasu Köyü Düğündağı Bölgesinde yapımı devam eden yol inşaatında çalışan işçilere yönelik olarak Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonucunda 3 işçimiz şehit olmuştur. Saldırı sonrasında kaçan Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması için operasyonlara başlanmıştır" dendi.

PKK son aylarda AK Partili siyasetçiler ve bölgede askeri tesislerin inşaatlarında çalışan işçileri hedef almaya başlamıştı. Saldırılarda 10’a yakın sivil ölmüştü.

Bu arada İçişleri Bakanlığı son bir haftada Türkiye genelinde 34 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 21-28 Ağustos tarihlerinde, bin 94 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda, örgüte yardım ve yataklık iddiasıyla 127 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 22'si ölü, 2'si sağ, 10'u teslim olmak üzere toplam 34 terörist etkisiz hale getirildi.

IŞİD’e yönelik operasyonlarda da 44 kişinin yakalandığı duyuruldu.

XS
SM
MD
LG