Erişilebilirlik

Rio’daki Sporcuların En Sevdiği Mekan: ‘Bin Ladin Bar’


Olimpiyat oyunları için Rio’da bulunan sporcular, ismi oldukça ilginç bir bara gitmek için adeta birbirleriyle bu alanda da yarışıyor.

60 yaşındaki Jose Felipe de Araujo, Rio’daki ‘Bin Ladin’ isimli barın sahibi. Araujo, oldukça uzun sakalıyla El Kaide’nin öldürülen lideri Usame Bin Ladin’le büyük benzerlik taşıyor.

Bin Ladin Bar'ın sahibi Jose Felipe de Araujo
Bin Ladin Bar'ın sahibi Jose Felipe de Araujo

New York Time gazetesine konuşan Araujo, “Sakalım ve benzerliğim yüzünden 11 Eylül sonrası herkes bana Bin Ladin demeye başladı, ben de bana takılan bu lakabı kazanca çevirmeye karar verdim” dedi.

Mirror gazetesinin haberine göre ‘Bin Ladin Bar’, sabaha karşı 2’ye kadar açık. Araujo İngilizce bilmese de, müşterileri ile anlaşmakta zorluk çerkmiyor. Araujo, “Bana istedikleri şeyi parmaklarıyla gösteriyorlar ve hiç bir sorun yaşamıyoruz,” diyor.

New York Times gazetesi ayrıca barda alkolün dışında,yemek de olduğunu ve kuru fasülye ve makarnayla servis edilen biftek tabağının beş doların altında olduğunu da yazdı. Bu da, Bin Ladin Bar’ı, Olimpiyat Köyü çevresindeki diğer pek çok restorandan oldukça ucuz bir alternatif haline getiriyor.

Seyşel Adaları’nın atletizm takımının antrenörü Carlos Vizcaino Sanchez, Olimpiyat Köyü’ndeki yemeklerden memnuniyetsizliğini belirtirken, “Rio’da Bin Ladin’i bulacağımı hiç düşünmezdim ama işte buradayım,” diyor.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG