Erişilebilirlik

Rıza Sarraf Başka Bir Cezaevinde Ortaya Çıktı


New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde yaklaşık iki yıldır yargılanan daha sonrada itirafçı olup, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasında tanıklık yapan Rıza Sarraf aylar sonra başka bir cezaevinde ortaya çıktı.

Sarraf, Manhattan’daki federal tutuk ve cezaevi (MCC) de kaldığı sürede koğuş arkadaşı 62 yaşındaki Fildişi Sahilli asıllı koğuş arkadaşı olan Faozi tarafından mahkemeye verilmişti. Jaber, Sarraf’ın kendisine cinsel taciz ve tecavüz ettiği iddiasıyla şikayetçi olup dava açmıştı.

Reza Zarrab Westchester County jail

Cezaevinde noter huzurunda tebligat yapılmış

Jaber’in açtığı davanın mahkeme kayıtlarına göre Sarraf,kendisine tecavüz ve cinsel istismar iddialarıyla yapılan suçlamalarla ilgili noter huzurunda tebligatın 19 Ocak’ta (geçtiğimiz hafta) öğleden sonra saatlerinde New York’un Westchester bölge hapishanesinde aldığı ortaya çıktı.

Mahkeme kayıtlarına göre Sarraf’ın Westchester County hapishanesinde kaldığı belirtiliyor. Ancak Sarraf’ın bir hafta önce kaldığı belirtilen hapishanede ise kayıtlarına rastlanmıyor.

Amerika’nın Sesi’ nin ulaştığı Sarraf’ın avukatları Sarraf’ın ne kadar bir süredir bu cezaevinde kaldığı ve hala aynı cezaevinde bulunup bulunmadığı yönündeki bir sorusuna yorum yapmadı.

Sarraf’ın uzun bir süre cezaevi yerine FBI tarafından özel bir korunaklı yerde tutulduğu iddia edilmişti. Tanıklığı sırasında savcılık, Sarraf’ ın nerede tutulduğuyla ilgili soruları yanıtlamamıştı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD Anayasa Mahkemesi’nden Halkbank’ın Başvurusuna Onay - 3 Ekim
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:20 0:00
XS
SM
MD
LG