Erişilebilirlik

Rusya Akdeniz’den IŞİD’i Vurdu


Rusya Akdeniz’den IŞİD’i Vurdu
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz’de iki Rus savaş gemisi ile bir denizaltının Suriye’deki IŞİD hedeflerini füzelerle vurduğunu belirtti.

Açıklamada, Türkiye ve İsrail’in iletişim kanalları aracılığıyla zamanında bilgilendirildiği kaydedildi, ancak Amerika’dan bahsedilmedi.

Rusya, Amerika’nın pazar günü Suriye savaş uçağını düşürmesinin ardından askeri operasyonlarla ilgili olarak Amerika’yla iletişim kanallarını askıya almıştı. Moskova, Washington’ı uyarıda bulunmamakla suçluyor.

Savunma Bakanlığı Amiral Essen ve Amiral Grigoroviç savaş gemileriyle Krasnodar denizaltısının Hama’daki komuta merkezlerine ve silah depolarına 6 Kalibr füzesi fırlattığını belirtti.

Açıklamada, “Sürpriz saldırı sonucu komuta merkezleri ve IŞİD’in Hama’da, Akirbat bölgesindeki silah ve cephane depoları imha edildi” denildi.

Bakanlık açıklamasında ayrıca Rus uçaklarının düzenledikleri saldırılarla, tesislerde kalan IŞİD savaşçılarını da hedef aldığı kaydedildi.

Bakanlık füzelerin fırlatılış anına dair görüntüleri yayınladı.

Rusya’nın gemi ve denizaltılardan son saldırısı Palmira’daki hedeflere yönelik 31 Mayıs tarihinde düzenlenmişti.

Savunma Bakanlığı IŞİD militanlarının Hama’ya doğru gece ilerlediğini ve komuta noktaları olarak da büyük binaları kullandığını kaydetti.

Açıklamada ayrıca IŞİD militanlarının Rakka’dan Palmira’ya gitmeye çalıştığı da vurgulandı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Mehmet Öz Ankette 6 Puan Geride - 4 Ekim
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:16 0:00
XS
SM
MD
LG