Erişilebilirlik

Sarraf’ın Kefalet Duruşması 2 Haziran’da


Rıza Sarraf
Rıza Sarraf

New York Güney Bölgesi Hakimi Richard Berman, önceki gün 50 milyon dolar karşılığında kefaletle tutuksuz yargılanmak için başvuruda bulunan Rıza Sarraf’ın, kefalet duruşmasının 2 Haziran’da yapılmasına karar verdi.

Yargıç Berman, Savcı Preet Bharara’dan, kefalet talebinin ret edilmesiyle ilgili gerekçelerini 25 Mayıs ‘a kadar da bildirmesini istedi.

Sarraf, dün yaptığı kefalet başvurusunda 10 milyon dolar nakit, 40 milyon dolarlık teminat karşılığında serbest kalmayı talep etmişti.

Sarraf’ın avukatı Benjamin Brafman’ın imzasıyla dava kayıtlarına geçen kefalet başvurusunda, müvekkili olan sanığın kefalet karşılığında tutuksuz yargılanması konusunda iddia makamıyla anlaşma sağlanamadığı belirtiliyor.

Brafman'ın Rıza Sarraf için kefalet duruşması dilekçesi (indirmek için)

İki ay önce Miami’de tutuklanan Sarraf, ABD’nin çıkarlarına karşı komplo kurmak amacıyla işbirliği yapmak, İran’a karşı uygulanan uluslararası ambargoyu delmek, banka sahteciliği yapmak ve kara para aklamak suçlamalarınla yargılanıyor. Savunmasını New York’un en pahalı avukatlarından birinin üstlendiği Sarraf, suçlamaları kabul etmiyor.

Sarraf’ın avukatı Brafman, müvekkilinin en kısa süre içinde kefalet duruşmasın yapılmasını istemiş ve kefalet karşılığında serbest kalmasının gerekçelerini açıklamıştı.

STÜDYO VOA

ABD’den İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümüyle ilgili taziye mesajı - 20 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG