Erişilebilirlik

Sinem Saniye ABD’de Fox TV’de Finale Kaldı


Sinem Saniye
Sinem Saniye

ABD’de yaşayan Türk sanatçı Sinem Saniye, Amerikan Fox TV kanalında yayınlanan ‘Star Of The Day’ vokal yarışmasında finallere kaldı.

Binlerce başvuru arasından yarışmaya katılması için jüri tarafından seçilen Sinem, katıldığı eleme turlarını kazandıktan sonra diğer elemelerin kazananları ile yarışmış ve bu barajı geçenler internet üzerinden halkoyuna sunulmuştu.

Yapılan halk oylamasının sonuçlarına göre Sinem, Eylül ayından beri yarışmanın eleme turlarına katılan yaklaşık yüz kadar sanatçıyı da geride bırakıp, finallerde yarışacak 12 aday arasına girmeyi başardı.

Halk oylaması yapıldı Türkler büyük destek verdi

Sinem, yetenekli genç sanatçıların katıldığı beste ve vokal yarışmasından kazandığı birincilik ödülleriyle yarışmanın finallerine kalma yolunda önemli bir avantaj elde etmiş olsa da, ona finallerin yolunu açan asıl etken halk oylaması oldu.

Amerika’nın Sesi’ne konuşan Sinem Saniye, finallere kalmasında en büyük rolün kendisini dünyanın dört bir tarafından internette oy kullanarak destekleyen Türkler olduğunu söyledi. Genç yetenek, çok sayıda önemli sanatçıyı geride bırakıp finallere kalmasını, arkasındaki halk desteğinin sağladığını söyledi.

‘Destekleyenlere çok teşekkürler’

Sinem, Eylül ayından beri süren yarışmanın eleme bölümlerinde risk alarak kendi besteleriyle katıldığını ancak başarılı olup finallere kaldığını belirtti:

“Geçtiğimiz Eylül ayından beri süren yarışmada bundan sonrası çok daha heyecanlı olacak. Yarışmanın finalleri nefesleri kesecek. Bu güzel haber benim yeni albümümü çıkarmaya hazırlandığım sırada geldi. ‘Man Outta You’ adlı adlı bestemin henüz klipimin çekimlerini henüz tamamlayıp daha dün internete, yükledik bu yüzden çok mutluydum. Bugün de ‘Star Of The Day’ finallerine kaldığım haberinin gelmesi benim için ikinci bir mutlu haber oldu. Bu yarışmada bana en büyük desteği, dünyanın dört bir tarafından benim için oy kullanan Türkler verdi. Onlara minnettarım. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sinem, yarışmanın bundan sonraki bölümünde kararı jürinin mi, yoksa halk oylamasının mı belirleyeceği konusunda henüz bilgisi olmadığını belirtti.

Türk yetenek ayrıca, yarışmanın finallerinde kendi bestesini mi yoksa bilinen bir besteyi mi seslendirip seslendirmeme konusunda henüz karar veremediğini söyledi.

Yeni albümünün stüdyo çalışmalarını Los Angeles’ta tamamladığını belirten Sinem, yakında albümünün piyasaya çıkacağını belirterek son çalışmalarının Türkiye’de Joy FM ve diğer radyolarda yayınlanmaya başladığı söyledi.

Sinem, Amerikan Fox TV’de yayınlanan ‘Star Of The Day’ yarışmasında Amerikalı sanatçılar Tatiana Scott, Jessie Lawrance, Len Xiang, Amalia Watty, Adam Ezegelian, Chantel Hampton, Como Brothers, Nikki Briar, Elizabeth Hunter, Dudley Alexander ve Sal Manzo ile birlikte yarışacak.

Sinem Saniye'nin "Man Outta You" parçası

John Lennon beste yarışmasının birincisi oldu

Sinem Saniye’nin, geçtiğimiz yıllarda Amerika’da piyasaya çıkarttığı "When I Don't Sleep " adlı ilk albümünde yer alan "Boom Sheke Nana" şarkısı uluslararası John Lennon beste yarışmasında dünya dalında birinci olmuştu.

Amerika’da başarıdan başarıya koşan Türk sanatçı, beş yaşında ilk bestesini yazmış, profesyonel müziğe ise üniversite eğitiminden sonra adım atmış. Üniversitede opera, şan, tonmayster, caz ve gitar eğitimi alan Sinem’in şarkıları çok sayıda ödül almıştı. Şarkıları Delta Hava Yolları’nda, Los Angeles’ta otobüs ve metrolarında da çalınan Sinem’in MTV Türkiye'de klipleri yayınlandı. Sinem’in şarkıları Amerika'daki radyoların yanısıra büyük zincir mağazalarında, yaklaşık 2 bin 500 ayrı mekanda çalıyor.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG