Erişilebilirlik

Trump’ın Avukatı FBI’ı Mahkemeye Verdi


Başkan Donald Trump’ın kişisel avukatı Michael Cohen’in avukatları Pazartesi günü mahkemeye yaptıkları şikayette Cohen’in evinden ve ofisinden delil toplamak amacıyla bir hafta önce yapılan baskınların “daha önce emsali görülmemiş şekilde” yapıldığını kaydettiler.

Avukatları, Cohen’in evine ve ofisine FBI tarafından yapılan baskın sırasında her şeye el konulduğunu söylediler.

Mahkemeye yapılan şikayette avukatlar, soruşturmayı yürüten görevlilerin bir düzineden fazla elektronik cihazı ve aralarında belgelerle soruşturmayla ilgisi olmayan bilgilerin de yer aldığı başka birçok malzemeyi aldıklarını bildirdi.

Başvuruda Trump ve Cohen’in avukatlarının savcılara teslim edilmeden önce bu belgelerin hangilerinin avukat – müvekkil gizliliği ilkesi kapsamında kaldığına karar vermelerine izin verilmesi istendi.

Michael Cohen, bu akşamüstü FBI baskınında bulunan delillerin ele alınacağı New York’taki federal mahkemenin karşısına çıkacak.

Savcılar, Cohen’in kendi kişisel işleriyle bağlantılı açıklanmayan bir suçtan dolayı hakkında adli soruşturma yürütüldüğünü belirtiyor.

Trump ile 2006’da bir gecelik ilişki yaşadığı iddia edilen porno yıldızı Stormy Daniels’ın avukatına göre duruşmada Daniels da hazır bulunacak. Cohen’in evine ve ofisine yapılan FBI baskınında Daniels’a yapılan 130 bin dolarlık ödeme ile ilgili de delil arandı.

STÜDYO VOA

ABD’nin inşa ettiği geçici liman üzerinden Gazze’ye yardım sevkiyatı başladı - 17 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG