Erişilebilirlik

Tunç Soyer: ‘İzmir Her Türlü Haksızlığa Hayır Demiştir’


Tunç Soyer: 'İzmir Her Türlü Haksızlığa Hayır Demiştir'
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

İzmir’de seçimin galibi CHP oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Millet İttifakı’nın adayı Tunç Soyer yüzde 58’in üzerinde oy aldı. Cumhur İttifakı’nın adayı Nihat Zeybekci’nin oyu ise yüzde 38,5 oldu. İzmir’in 30 ilçesinden 24’ünü CHP, birini İYİ Parti kazandı. AK Parti dört ilçede, MHP ise bir ilçede seçimden galip çıktı.

Sonuçların belli olmasından sonra gazetecilere bir açıklama yapan CHP adayı Tunç Soyer "Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı. Biz tohumduk. Bir gidip bin gelirdik. Öyle de oldu" dedi. Soyer sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir iradesini çok renkten, çok sesten ve çok nefesten yana kullanmıştır. Türkiye’de bütün büyükşehirler arasında İzmir CHP ile en çok oy alan kent olmuştur. Bununla gurur duyuyoruz. İzmir her türlü haksızlığa hayır demiştir. İzmirlilere teşekkür ediyorum, İzmirlileri kalbimle kucaklıyorum. Bugünden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi bir ana olacak ve bütün evlatlarını aynı şefkatle kucaklayacak. Hiçbir kimseyi ayırmayacak ve üvey evlat muamelesi yapamayacaktır. İzmir Türkiye de siyasetin dilinin değişmesi gerektiğini gösterdi. Sevginin, bir aradalığın dilinin mümkün olduğunu gösterdi. Bu nedenle de İzmir’e teşekkür ediyorum. Yarından itibaren yoksullukla işsizlikle mücadeleye başlayacağız. Refahı daha adil paylaştırmak için canla, başla, çalışacağız. Bana oy vermeyenlerin de belediye başkanı olacağım. Yarın yapacağım ilk iş en az oy aldığım mahalleye gidip, içlerinin müsterih olmasını söyleyeceğim. Ve onların da belediye başkanı olacağımı söyleyeceğim” dedi.

Zeybekci: “Çıkarılması gereken dersleri mutlaka çıkaracağız”

Zeybekci: 'Çıkarılması Gereken Dersleri Mutlaka Çıkaracağız'
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

AK Parti adayı Nihat Zeybekci de sonuçların belli olmasının ardından kameraların karşısına çıktı. Sonuçların hayırlı olmasını dileyen Zeybekci “Milletimiz bir karar vermiştir. Her zaman dile getirdiğimiz gibi milletimizin iradesinin üstünde bir güç tanımadık. Milletimizin verdiği kararın ne önüne en de sonuna bir nokta eklemek gibi bir niyetimiz olmuştur. Milletimizin İzmir'imizin verdiği karara saygı göstermek bir vazifedir” diye konuştu. Zeybekci, “Yarından itibaren İzmir'imizin verdiği oyları tek tek, sandık sandık detaylı bir şekilde değerlendireceğiz. Bunlardan çıkarılması gereken dersleri mutlaka çıkaracağız ve atılması gereken adımları atacağız. Hemen arkasından seçilen belediye başkanlarımızla bir araya geleceğiz. İzmir'e verdiğimiz sözleri, yerel yönetimler kapsamında vereceğimiz hizmetleri tekrar gözden geçireceğiz. O şekilde bir değerlendireceğiz. Ekibi takımı toplayıp çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin huzurunda tüm İzmirlilere şunu ulaştırmak istiyorum. Bu can bu bedende olduğu sürece İzmir'e hizmet etmek benim için şereftir. Önümüzde 4,5 yıl seçimsiz bir süreç başlıyor. Ben ülkemizin zor dönemi atlattığını düşünüyorum. Bundan sonra önümüzdeki süreçte ekonomik anlamda ülkemizin kalkınması için güzel bir sürece başlayacağımıza inanıyorum” dedi.

XS
SM
MD
LG