Erişilebilirlik

Türk Girişimcilere New York'ta Fırsat


Teknoloji alanında Türk girişimcileri yönlendirmek ve Amerika’da yatırımcı bulmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulan TürkTechNet, New York’ta eğitim kampı düzenliyor. Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu tarafından da desteklenen proje kapsamında Türk girişimcilerin teşvik edilmesi ve küresel sermaye ve bilgiye erişimlerinin sağlanması hedefleniyor.

TürkTechNet, yeni kurulan Türk teknoloji şirketleri için geliştirilen program çerçevesinde 21 – 24 Mayıs tarihleri arasında eğitim kampı düzenleneceğini açıkladı. Programa katılma hakkı kazanan girişimciler, 25 Mayıs günü de Amerikalı yatırımcılara geliştirdikleri projeler konusunda sunum yapma fırsatı bulacak. Uçak masrafları, New York’ta bir haftalık konaklamanın masrafları TürkTechNet tarafından karşılanacak.

Programa katılmak için başvurular 30 Mart tarihine kadar kabul edilecek. Ayrıntılı bilgi için: http://turktechnet.org/

TürkTechNet (TTN) Türk girişimcileri, teknoloji “startup”ları ve yatırımcılarını küresel pazarda yarışacak seviyeye getirmek amacıyla New York’ta kurulmuş bir vakıf.


TürkTechNet tarafından yapılan açıklama
:

TürkTechNet (TTN) Türk girişimcileri, teknoloji startupları ve yatırımcılarını küresel pazarda yarışacak seviyeye getirmek amacıyla kurulmuş New York merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. TTN, tüm masrafları TTN tarafından karşılanan Türk teknoloji startuplarına yönelik New York etkinliğini anons etmiştir. New York etkinliği, uçak masrafları, New York’da bir hafta konaklama, 4 günlük yatırım alma uzerine eğitim kampı ve Amerikalı yatırımcılara sunuş gününü içermektedir.

TTN, küresel sermaye kaynakları ve bilgiye ulaşma yolunda var olan ihtiyacı karşılamak için New York’un önde gelen Türk hükümeti yetkilileri, iş adamları, girişimciler, akademisyenler ve yatırımcılar tarafından kurulmuştur.

Bu girişim Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Serhan Kara’nın önderliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti, New York Başkonsolosluğu, Başkonsolosu Levent Bilgen’in tam desteği ve iş birliği ile yönetilmektedir.

Organizasyonun ana hedefleri:

1. Türk Girişimcileri için: Türk girişimcilerin cesaretlendirilmesi ve bakış açılarının genişletilmesi yoluyla küresel sermaye ve bilgiye erişimlerinin sağlanması.

2. Küresel Yatırımcılar için: Türk teknoloji startuplarını ve girişimcilerinin küresel yatırımcılar tarafından tanınması ve oluşan ilgi neticesinde yeni yatırım fırsatlarının oluşturulması

3. Türk Erken-Evre Şirketler Ekosistemi için: Erken-evre Türk yatırımcı topluluğunu küresel tanıtım ve organizasyonlarla destekleyerek ve eğiterek, sağlıklı, güçlü ve uzun vadeli bir Türk girişimci/yatırımcı ekosisteminin oluşturulmasının kolaylaştırılıp küresel teknoloji pazarına en iyi şekilde entegrasyonun sağlanması.

2023 TÜRKİYE SEÇİMLERİ

STÜDYO VOA

ABD ve Avrupa’da gündem Türkiye ve İsveç’in NATO üyeliği - 1 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG