Erişilebilirlik

Türkiye’yi Rotadan Çıkardılar


’Crystal Symphony’ Türkiye'ye Uğramayacak
’Crystal Symphony’ Türkiye'ye Uğramayacak

Türkiye’de tırmanan terör olayları turizm sektörünü baltalamayı sürdürüyor. 2016 sezonu için başta Rusya olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen rezervasyon iptalleri yüzünden sıkıntılı günler geçiren sektöre bir darbe de Amerika’dan geldi.

Amerika’nın en lüks yolcu gemisi ’Crystal Symphony’nin sahibi olan şirket, İstanbul ve Kuşadası’na yapacağı 2016 konaklamalarını güvenlik nedeniyle seyahat programından çıkarttı. Şirket Türkiye yerine bazı Yunan adaları ve Atina’yı koyduğunu açıkladı.

540 personelin çalıştığı, 9 katlı ve 922 yolcu kapasiteli lüks yolcu gemisinin işletmecisi ‘Crystal Cruises’ seyahat şirketi yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre; zengin yolcularıyla bilinen lüks yolcu gemisinin 24 Nisan ve 1 Mayıs’ta İstanbul ve Kuşadası’nda yapacağı konaklamalar, Türkiye’deki terör olayları ve yolcuların can güvenliği gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Çok sayıda lüks yolcu gemisi ve yatı işleten şirket, ‘Crystal Esprit’ isimli 63 kişilik ultra lüks yolcu yatının da 2016 yılı Türkiye tur ve konaklamalarının yapılmayacağını açıkladı.

Seyahat şirketinin başındaki isim Edie Rodriguez, “Yolcularımızın huzur ve güvenliği bizim için en önemli unsur. Aldığımız karar doğrultusunda yaptığımız değişiklikler yolcularımızın can güvenliğini en ufak bir şekilde riske atmamak için. Yolcularımıza aynı standartlarla sunacağımız mükemmel lüks servisimiz, güvenlik endişesi olmadan planlanan güzergahında devam edecek” dedi.

Geçtiğimiz aylarda diğer büyük Amerikan yolcu gemisi işletmecileri, ‘Disney Cruise Line’ ve ‘Celebrity Cruises’, 2016 yılı Türkiye limanlarında konaklama programlarını iptal etmişti.

ABD’nin diğer gemi seyahati şirketlerinden Prisendam ve Royal Caribbean International da, Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turlarla ilgili henüz bir karar almadıklarını ancak durumu gözlediklerini duyurdu.

STÜDYO VOA

Cumhuriyetçi üye George Santos Temsilciler Meclisi’nden ihraç edildi – 1 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG