Erişilebilirlik

Türkiye’de halk Gazze ve İsrail’deki olaylar hakkında ne düşünüyor? 


Gaziantep’te VOA Türkçe’ye konuşan vatandaşlar, İsrail’e tepkili.
Gaziantep’te VOA Türkçe’ye konuşan vatandaşlar, İsrail’e tepkili.

Hamas’ın İsrail saldırısı sonrası İsrail’in Gazze’ye bombardımanı devam ederken, yaşanan olaylara tepkiler sürüyor.

Gaziantep’te VOA Türkçe’ye konuşan vatandaşlar, Hamas’ın saldırısının ardından Gazze’ye yönelik misilleme operasyonu başlatan İsrail’e tepkili.

Filistin'in haklı olduğunu savunan bazı vatandaşlar, "Gerekirse Filistin için İsrail'e karşı savaşmaya gidebiliriz" ifadelerini kullandılar. Bazı vatandaşlar ise savaşta kadın, çocuk ve yaşlıların zarar gördüğünü söyleyerek, Türk hükümetinin İsrail konusunda çekimser davranmasını eleştirdiler.

Türkiye’de halk Gazze ve İsrail’deki olaylar hakkında ne düşünüyor?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

“İsrail’e karşı savaşmaya gidebilirim’’

İsrail’in yıllardır Filistin’e yönelik saldırıları karşısında tüm dünyanın sessiz kaldığını ileri süren Fevzi Yaşar, Filistin’in kendisini savunma hakkını kullandığını belirtti. Türkiye’nin Filistin’i destekleme konusunda çekimser kaldığını ifade eden Yaşar, gerekirse halk olarak İsrail’e karşı savaşmaya gidebileceğini söyledi.

Şu anda yaşanan savaşta tüm dünyada olduğu gibi başta kadın, çocuk ve yaşlıların zarar gördüğüne dikkat çeken Ayten Karakoç, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği bombardımana ise tepki gösterdi.

Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırısının “haklı gerekçeleri” üzerinde durulması gerektiğine vurgu yapan İsmet Utkun, Müslüman ülkelerin yaşanan zulüm karşısında sessiz kaldıklarını belirtti.

Sait Köşker ise, yaşanan olayda Filistin’in mağdur olduğunu ifade ederek, gerekirse İsrail’e karşı gönüllü olarak savaşmaya gideceğini söyledi.

Forum

STÜDYO VOA

Rusya’ya yaptırımların hedefinde Türkiye’den kuruluşlar da var – 23 Şubat
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG