Erişilebilirlik

VOA Sordu: Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Tura Kalır mı?


VOA Sordu: Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Tura Kalır mı?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde hangi parti ya da ittifakın parlamentoya çoğunluk sandalyeyle gireceği kadar cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalıp kalmayacağı da merak edilen bir soru.

Gelen yanıtlara bakılırsa da, bu konuda yarışın mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP adayı Muharrem İnce arasında geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasında geçen seçim yarışında son düzlüğe girildi. Akıllarda galibin kim olacağı kadar, ‘cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalır mı, yoksa ilk turda bu iş biter mi?’ sorusu var.

CHP’nin oy oranını arttırıp artırmayacağı, HDP’nin barajı aşamaması durumunda AK Parti’nin Meclis’te güçlü bir varlık gösterecek olması, önceki seçimlere göre sayıları artan anket şirketlerinden gelen sonuçlar hep gündemde.

Seçime beş gün kala sokaktaki vatandaşa en merak edilen soruyu sorduk. İşte yanıtlar…

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Ian Kasırgası Florida’dan Tahliyeleri Başlattı - 26 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:23 0:00
XS
SM
MD
LG