Erişilebilirlik

WHO Genel Direktörü Deprem Bölgesinde


Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus 
Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus 

Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Türkiye’de depremden etkilenen bölgeleri ziyaret ediyor.

Ghebreyesus bu sabah WHO Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile beraber Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Belçika'nın oluşturduğu sahra hastanesini ziyaret etti. WHO ayrıca, 75 yıllık tarihinde bir afet bölgesine en büyük acil tıp teknisyeni sevkiyatını başlattığını duyurdu.


Bölgedeki ziyaretiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan WHO Genel Direktörü, yaralanmalar ve solunum yolu enfeksiyonlarına müdahale ve psikolojik destek gibi gereksinimler olduğunu belirtti.


Ghebreyesus ve beraberindeki WHO heyeti dün Gaziantep’e gelmiş ve WHO Genel Direktörü ziyaretinde sağlık çalışanları ve depremzedelerle biraraya geleceğini belirterek, WHO’nun toparlanma sürecinde dayanışma ve desteğinin devam edeceğini vurgulamıştı.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, “sağlığın hastanelerde değil, evlerde, okullarda ve şehirlerde başladığını” ve bu çerçevede acil barınmanın önemini vurgulayarak WHO’nun şimdiye kadar hem Türkiye hem Suriye'ye çok sayıda tıbbi malzeme gönderdiğini kaydetti.

STÜDYO VOA

ABD Maliye Bakanı Yellen'dan İran'a yeni yaptırım sinyali – 16 Nisan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG