Erişilebilirlik

Atina'da Tasarruf Çabası - 2002-06-28


Atina Olimpiyat Düzenleme Komitesi, 2004 oyunları için inşa edilen tesislerde bazı değişiklikler yapılacağını açıkladı. Komite, inşaat giderlerinde yaklaşık 300 milyon Dolarlık tasarruf sağlayacak proje değişikliğinin, çaresizlik nedeniyle değil, oyunların daha düzenli geçmesi için yapıldığını bildirdi. Komite, böylece tesislerin yapımının oyunlara kadar tamamlanmasını da güvence altına alacaklarını belirtti.

Değişiklikler arasında bazı sahalarda sabit değil portatif tribün yapımı, çim hokeyi sahasında yan tesislerin küçük tutulması, binicilik alanlarında genellikle çim kaplanan yerlerin kumla doldurulması yeralıyor.

Atina olimpiyatlarıyla ilgili hazırlıklar, yapımdaki gecikmeler ve hükümet daireleri arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle zaman zaman tehlikeye giriyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, bu sorunlar giderilmediği takdirde olimpiyatların başka bir yere aktarılabileceği yolunda uyarıda bulunmuştu.

Komitenin Başmüfettişi Denis Oswald dün Atina’da yaptığı açıklamada, durumun tatmin edici olduğunu ancak daha fazla zaman kaybedilmemesi gerektiğini belirtti.

XS
SM
MD
LG