Erişilebilirlik

Elvan Abeygelesse 1500 Metre Finalde - 2004-08-26


Bayanlar 1500 metre yarı finalde yarışan Türk atlet Elvan Abeygelesse, yarışı dördüncü bitirerek finale kaldı.

Abeygelesse, 28 Ağustos Cumartesi günü 1500 metre bayanlar finalde yarışarak, Türkiye’nin yeni altın madalya umudunu korumaya çalışacak. Dünya rekortmeni milli atlet, önceki gün 5 bin metre final koşusunu 12’inci sırada tamamlamıştı.

Bu arada milli güreşçi Mehmet Özal, 96 kilo üçüncülük mücadelesinde, İranlı rakibini yenerek bronz madalya aldı. Bu şekilde üç altın madalyası olan Türkiye’nin madalya sayısı 6’ya çıkmış oldu.

Atina Olimpiyat oyunları, bugün erkekler basketbol çeyrek final karşılaşmalarıyla devam ediyor.

Olimpiyat oyunları başladığından bu yana iki mağlubiyet yaşayan Amerikan basketbol milli takımı, İspanya’yla yaptığı karşılaşmayı 104-92 kazandı ve altın madalya umudunu korudu. Amerikalıların yeni basketbol milli takımının, önceki Rüya Takımlara oranla oldukça zayıf kaldığı gözleniyor.

Bugünkü erkekler triatlon karşılaşmalarında altın ve gümüş madalya ise, Yeni Zelanda’ya gitti. Bugün bayanlar çim hokeyi, su topu ve futbol dallarında altın madalyaların sahipleri belli olacak. Amerikan bayanlar futbol takımı bugünkü final karşılaşmasında Brezilya takımıyla eşleşti.

Halen en fazla altın madalyayı, 25 madalyayla Amerika alırken, Çin’de 24 madalyayla ikinci sırada. Avustralya ise 16 altın madalyayla üçüncü sıradan takip ediyor. Toplamda madalya sayısında 76’yla Amerika birinci durumdayken, bu ülkeyi 54 madalyayla Rusya, 52 madalyayla Çin izliyor.

XS
SM
MD
LG