Erişilebilirlik

Amerikalılar En Çok Batı Eyaletlerine Taşınıyor


Vermont, Amerika’nın en az nüfusa sahip eyaletlerinden biri ancak yapılan son araştırmaya göre 2018’de Amerikalılar’ın bu eyalete taşınma oranı oldukça yüksek oldu.

United Van Lines isimli bir nakliye şirketinin yaptığı araştırma, müşterilerinin eyaletler arası taşınma verilerini inceliyor.

Vermont ikinci en az nüfusa sahip eyalet olsa da, araştırmada 2018’de bu eyalete taşınma oranının en yüksek olduğu ortaya çıktı.

En çok taşınılan ilk 10 eyalet sırasıyla, Vermont, Oregon, Idaho, Nevada, Arizona, Güney Carolina, Washington, Kuzey Carolina, Güney Dakota ve başkent Washington.

Amerikalılar’ın en çok terkettikleri eyaletse New Jersey oldu.

New Jersey’yi sırasıyla da Illinois, Connecticut, New York, Kansas, Ohio, Massachusetts, Iowa, Montana ve Michigan izledi.

Son 10 yıldır Amerikalılar’ın terketmeyi tercih ettikleri eyaletlerin ilk 10’unda yer alan New Jersey, bu yıl en tepeye yükseldi.

Araştırma sonucuna bakılırsa, Amerikalılar’ın çoğu kuzeydoğu ve orta batı olarak adlandırılan bölgeleri terkederek yeni evleri olarak Amerika’nın batısını tercih ediyor.

En çok taşınılan bu ilk 10 eyaletten Oregon, Idaho, Nevada, Arizona ve Washington, Amerika’nın batı bölgesinde bulunuyor.

XS
SM
MD
LG