Erişilebilirlik

Amerika'nın Sesi Hayatınızı Nasıl Değiştirdi?


Amerika’nın Sesi, 70. kuruluş yıldönümünü kutluyor. 1942 yılında kurulan Amerika’nın Sesi, her hafta 43 dilde 1500 saat yayınla dünya çapında 141 milyon kişiye ulaşıyor. Haber, eğitim ve kültür ağırlıklı yayınlar yapan Amerika’nın Sesi 1942’den buyana da Türkçe yayınlarla sizlere ulaşıyor. 12 Şubat 1942’de başlayan Türkçe yayınlar 1945’te bir süre kesilmiş, 1949’da yeniden başlamıştı.

Tarafsız ve objektif habercilikle küresel gelişmeleri tüm dünyaya duyuran Amerika’nın Sesi, renkli müzik ve magazin programlarıyla da farklı kültürler arasında köprü görevi üstleniyor.


1940’lı yıllarda sadece radyo yayınlarıyla dinleyicilerine ulaşan Amerika’nın Sesi, günümüzde televizyon, Internet ve sosyal medya araçlarıyla da 7’den 70’e her kesime hitap ediyor. Amerika’nın Sesi, sosyal medya araçları sayesinde artık sadece kendi sesini duyurmuyor, dinleyicilerinin sesini de duyuyor.

70 yıllık yaşamında, Amerika’nın Sesi Türkçe yayınları hayatınıza nasıl renk kattı, neler düşündürdü, bu konudaki görüşlerinizi bizlerle paylaşın.XS
SM
MD
LG