Erişilebilirlik

Başkan Trump: “Comey'le Görüşmeleri Kaydetmedim”


.
.

Amerika Başkanı Donald Trump bir süre önce görevden aldığı FBI Direktörü James Comey'le Beyaz Saray’da yaptığı görüşmelerin kaydının olmadığını açıkladı. Trump açıklamayı yine Twitter hesabından yaptı.

Başkan Donald Trump tarafından başarısız olduğu gerekçesi ile bir süre önce eski FBI Direktörü James Comey görevden alınmıştı. Comey görevden alındıktan sonra Başkan Donald Trump Comey ile Beyaz Saray’da yaptıkları görüşmeler ile ilgili olarak “Comey basına sızdırmaya başlamadan önce, dua etsin de kendisi ile görüşmelerimizin ses kayıtları olmasın” şeklinde bir mesaj yayınlamıştı.

Bu mesaj Başkan Trump tarafından Twitter hesabından yayınlanmıştı. Başkan Trump’ın kullandığı bu ifadeler Başkan acaba FBI Direktörü ile yaptığı görüşmelerin ses kaydını mı aldı? yorumlarına neden olmuştu.

FBI Direktörü James Comey de Senato istihbarat komisyonunda ifade verirken Başkan Trump ile yaptığı görüşmelerden sonra tüm konuşmalarını not aldığını söylemişti. Buna gerekçe olarak da Başkan’ın daha sonra kendisi ve bu görüşmeleri ile ilgili yalan söyleyebileceğine inanmasını göstermişti.

Aradan yaklaşık iki ay geçtikten sonra Başkan Trump Perşembe günü yine Twitter’dan yayınladığı mesajlarında bu konuya değindi.

Başkan Trump “Son zamanlardaki tüm elektronik gözlem raporlarına, ortaya çıkan, yasadışı şekilde sızan bilgilerle birlikte, benim James Comey ile yaptığım görüşmelerin ses kayıtlarının olup olmadığı konusunda bir fikrim yok. Ben herhangi bir kayıt yapmadım ve bende bir kayıt yok” dedi.

Bu açıklamaya eski FBI Direktörü James Comey bir yanıt verecek mi ya da Senato İstihbarat Komisyonu’nun bu açıklamaya dair bir girişimi olacak mı henüz bilinmiyor.

XS
SM
MD
LG