Erişilebilirlik

Beyaz Saray Sözcüsü de Corona Pozitif


Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, paylaştığı Twitter mesajında, Pazartesi sabahı Corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Perşembe gününden bu yana her gün Corona testi yaptıran ve şimdiye kadar hep negatif sonuç aldığını, şu andaysa hiçbir hastalık belirtisi göstermediğini söyleyen McEnany, Perşembe günkü Beyaz Saray basın brifinginden önce Başkan Trump'ın danışmanı Hope Hicks'in Corona testinin pozitif sonuç verdiğine ilişkin hiçbir bilgisi olmadığını kaydetti.

Beyaz Saray Sözcüsü McEnany (soldan üçüncü), Cuma günü Başkan Trump'ın Beyaz Saray'dan Corona enfeksiyonu tedavisi görmek üzere Walter Reed Askeri Tıp Merkezi'ne hareket etmeye hazırlanmasını beklerken
Beyaz Saray Sözcüsü McEnany (soldan üçüncü), Cuma günü Başkan Trump'ın Beyaz Saray'dan Corona enfeksiyonu tedavisi görmek üzere Walter Reed Askeri Tıp Merkezi'ne hareket etmeye hazırlanmasını beklerken

Kendisini "öncelikli çalışan" olarak niteleyen ve bu süreçte Amerikan halkına gereken bilgileri ulaştırmak için gayretle çalıştığını belirten McEnany, derhal karantina sürecine başlayacağını söyledi.

McEnany, Beyaz Saray Tıp Birimi'nin gazetecileri, yapımcıları ve basın mensuplarını ”yakın temaslı” olarak nitelemediğinin de altını çizdi.

Beyaz Saray Muhabirleri Derneği'nden "Geçmiş olsun" mesajı

Öte yandan Beyaz Saray Muhabirleri Derneği, yayınladığı mesajda, "Beyaz Saray Sözcüsü McEnany'nin, Başkan Trump'ın ve virüse karşı mücadele veren herkesin hızla iyileşmelerini diliyoruz" dedi.

Dernek, şu anda Beyaz Saray muhabirleri arasında Corona testi sonucu pozitif çıkan basın mensubu olmadığını, ancak bazı gazetecilerin halen test sonuçlarını beklediklerini kaydetti.

Beyaz Saray Muhabirleri Derneği, açıklamada ayrıca özellikle Beyaz Saray'da görev yaparken tüm üyelerini ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri CDC'nin maske ve mesafe kılavuzuna uymaya çağırdı ve virüse maruz kalan gazetecilerin derhal test yaptırması gerektiğini belirtti.XS
SM
MD
LG