Erişilebilirlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Altılı Masa Yorumu: "Oturdular Konuştular Dağıldılar"


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altılı Masa’da gelinen duruma dair yaptığı ilk değerlendirmede “Biz Bunun böyle olacağını bundan aylar önce söylemiştik. Oturdular, konuştular, dağılırlar demiştim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’daki konutundan Vahdettin Köşkü’ne giderken gazetecilerin sorularına yanıt verdi ve Altılı Masa konusunda değerlendirmede bulundu. Erdoğan, çok uzun bir aradan sonra ilk kez aracının yanına gazetecilerin giderek kendisine mikrofon tutmasına izin verdi.

Erdoğan açıklamasında “Yere dökülen taşları toplamak gibi bir derdimiz yok. Çünkü biz bunun böyle olacağını hatırlayın bundan aylarca önce söylemiştik. İranlıların o meşhur atasözüyle, ‘Oturdular, konuştular ve dağıldırlar’ demiştik. Öyle oldu mu şu anda? oldu. Bakın biz can derdindeyiz, bunlar mal derdinde. Bu dağılmanın olduğu anda biz neredeydik? Dolmabahçe’de biz 110 kadar ilimadamıyla, partimizin yetkili bu konudaki bakanlarıyla, toplantı halindeydik. Çünkü biz can derdindeyiz. Türkiye’de bir deprem olayı var. Felaketlerin felaketi bir durum var” dedi.

Erdoğan açıklamasında ayrıca kendilerinin Cumhur ittifakı olarak yol haritaları üzerinde yollarına devam edeceklerini de söyledi.

Erdoğan "Ak Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak onlar ne der, ne yapar nasıl adım atar böyle bir durumumuz yok. Biz zaten Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik, yolumuzu belirledik ve şu anda bütün çalışmalarımızı da bunun üzerine yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz, planımız üzerinden yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz" diye konuştu.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG