Erişilebilirlik

Düşen Uçağın Gövdesi Bulundu


Singapur sualtı aracının düşen uçakla ilgili çektiği görüntü
Singapur sualtı aracının düşen uçakla ilgili çektiği görüntü

Singapur savunma bakanı deniz dibini tarayan uzaktan kumandalı bir aracın AirAsia uçağının kanadıyla gövdesini gösteren görüntüler çektiğini açıkladı

Singapur savunma bakanı Singapur donanmasına bağlı bir su altı aracının geçen ay Cava denizine düşen AirAsia uçağının gövdesinin yerini belirlediğini açıkladı.

Savunma Bakanı Ng Eng Hen Facebook’da yayınladığı açıklamada deniz dibini tarayan uzaktan kumandalı aracın uçağın kanadıyla üzeri yazılı gövdesini gösteren görüntüler çektiğini belirtti.

Bakan Endonezyalı yetkillilere durumu bildirdiklerini , böylece enkazı çıkartma operasyonlarına başlayabileceklerini de söyledi.

Endonezyalı dalgıçlar hafta başındadüşen 8501 sefer sayılı AirAsia uçağının iki kayıt cihazını ya da kara kutularını deniz dibinde bulup çıkartmıştı.

Başkent Cakarta’ya gönderilen kara kutuların incelendikten sonra uçağın düşüş nedeni konusunda önemli bilgiler vermesi bekleniyor.

28 Aralık‘ta radarlardan kaybolan Airbus A320 tipi uçakta 162 yolcu ve mürettebat bulunuyordu. Bugüne kadar kaza yerinden ancak 48 ceset çıkarılabildi.

Yetkililer hala deniz dibinde yatan dört büyük enkaz parçasına ulaşıldığında diğer kaza kurbanlarının cesetlerini de bulmayı umuyor.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG