Erişilebilirlik

Erdoğan, İspanya Kralı 6. Felipe'yle görüştü


Erdoğan ve Kral 6. Felipe görüşmesine heyetler de katıldı.
Erdoğan ve Kral 6. Felipe görüşmesine heyetler de katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi kapsamında bulunduğu İspanya'da, Kral 6. Felipe ile görüştü. Görüşmeye heyetler de katıldı.

Erdoğan, İspanya’daki resmi temasları kapsamında İspanya Kralı 6. Felipe’yle Zarzuela Kraliyet Sarayı'nda biraraya geldi. Görüşmede, İsrail’in Gazze’deki saldırıları da gündemdeydi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Kralı 6. Felipe ile görüşmesinde, İsrail yönetiminin Filistin topraklarında gerçekleştirdiği soykırım politikalarının bir an önce sona ermesi gerektiğini, İspanya'nın bu konuda attığı adımlar ile Filistin'e verdiği desteğin çok önemli olduğunu, bu süreçte uluslararası camianın İsrail'e yönelik baskılarını arttırmasının bölgede kalıcı barışın kapısını aralayabileceğini ifade etti” denildi.


Erdoğan ve Kral Felipe arasındaki görüşmede İspanya ve Türkiye arasındaki ticaret ve ikili ilişkiler de gündeme geldi.

Görüşmede, Türkiye ile İspanya arasındaki ilişkilerin gelişerek daha da derinleşeceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İspanya arasındaki ticaret hacminin genişletilmesinden savunma sanayi alanında işbirliğine kadar her alanda atılacak adımların iki ülkenin de kazancına olacağı mesajını verdi.

Forum

STÜDYO VOA

Gizli Servis hedefte – 15 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:29 0:00
XS
SM
MD
LG