Erişilebilirlik

Gazze'de İki Ayrı Bombalı Saldırı


Gazze'de iki ayrı polis kontrol noktasında patlama meydana geldi.
Gazze'de iki ayrı polis kontrol noktasında patlama meydana geldi.

Gazze şeridinde iki polis kontrol noktasında meydana gelen saldırı sonucu 3 polis memuru hayatını kaybetti ve siviller yaralandı. Saldırının ardından Hamas tarafından yönetilen İçişleri Bakanlığı, acil durum ilan etti.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bezm, güvenlik güçlerinin saldırıyı düzenleyenlerin tespiti konusunda ilerleme kaydettiklerini söyledi, ancak detay vermedi. El-Bezm,”Bu suçu işleyen günahkar eller cezadan kaçamayacaklar” dedi.

İsrail Ordu Sözcüsü de olayın ardından yaptığı açıklamada saldırıların İsrail'le bir bağlantısının olmadığını söyledi.

Görgü tanıkları, ilk patlamada bir polis kontrol noktasından motosikletin geçtiği sırada patlama olduğunu, olayda iki polisin öldüğünü, bir sivilin de yaralandığını anlattı.

İlk patlamadan yaklaşık bir saat sonra ikinci patlama meydana geldi. Yine bir polis kontrol noktasında meydana gelen patlamada bir polis memuru hayatını kaybederken sivil halktan da yaralananlar oldu.

Patlamaların ardından açıklama yapan Hamas’ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Gazze’nin tüm komploların üstesinden geleceğini ve güvenlik güçlerinin her türlü zorluğu alt edebilecek durumda olduğunu söyledi. Haniye, 'Savaşla ve ablukayla yapamadıklarını saldırılarla da yapamayacaklar' ifadelerini kullandı.

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA
lütfen bekleyin
Embed

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG