Erişilebilirlik

George Clooney’den Obama’ya Kampanyasız Destek


George Clooney

Amerika’da magazin basınının son dönemde en sevdiği konulardan biri de aktör George Clooney’in 2012’de yeniden Başkan seçilmek için yarışan Başkan Barack Obama’nın seçim kampanyasına katılıp katılmayacağıydı. Clooney, uzun süredir konuşulan bu konuya yanıtını verdi.

Eğlence-magazin kanalı Entertainment News’tan Marc Malkin’e bir açıklama yapan Clooney, “Hiçbir zaman Başkanlık seçimi kampanyalarına katılmadım. Babam Kongre seçimlerine girerken bile kampanyasına katılmadım. Oyuncuların bu işlerin içinde olmasının çok iyi göründüğünü düşünmüyorum” dedi.

Clooney, zaman zaman çeşitli sosyal konular için yapılan bağış toplantılarına katıldığını söyledi. Ancak söz konusu olan siyaset olunca, Clooney’e göre, “Kutuplaşmaya yol açabilirsiniz. İyiliğiniz kadar kötülüğünüz de dokunabilir. Böyle bir riske girmemek lazım.”

ABD Başkanı Barack Obama
ABD Başkanı Barack Obama

George Clooney bir süre önce katıldığı bir televizyon programında, 2012’deki başkanlık seçimlerinde Demokrat Partili Başkan Barack Obama’yı desteklediğini açıklamıştı. Clooney, Obama için “Bence harika işler başardı. Güç bir ortamda zor zamanlar geçiriyor. Onu destekliyorum” demişti.

Obama’yı destekleyen ancak seçim kampanyasında yer almayacağı mesajı veren George Clooney, sıkı bir sivil haklar savunucusu olarak biliniyor. Entertainment News yazarı Malkin’e göre Clooney, bundan sonra da özellikle “eşcinsel evlilikleri” gibi tartışmalı konularda eşcinsellerin yanında olmayı sürdüreceğini de belirtti.

XS
SM
MD
LG