Erişilebilirlik

İstanbul’da Kaybolan Amerikalı Aranıyor


Kaybolan Sarai Sierra fotoğraftaki sarı renkli otelde kalıyordu

Ailesi, 33 yaşındaki Amerikan vatandaşı Sarai Sierra’nın iki hafta için gittiği Türkiye’de kaybolduğunu bildirdi

Ailesi, 33 yaşındaki Amerikan vatandaşı Sarai Sierra’nın iki hafta için gittiği Türkiye’de kaybolduğunu bildirdi

İki haftalığına Türkiye’ye giden Sarai Sierra isimli kadından haber alınamıyor. İstanbul emniyet birimleri, kadının akıbetini belirlemek için soruşturma başlattı. Bu çerçevede güvenlik kameralarından alına görüntüler taranıyor ve Sierra hakkında bilgi verebilecek görgü tanıklarının ifadelerine başvuruyor.

Sierra en son 21 Ocak günü ailesiyle konuştu. Amerikan vatandaşının aynı gün uçakla Amerika’ya dönmesi bekleniyordu.

Yerel medya, polisin, Sarai Sierra’nın 15 Ocak günü İstanbul’dan Amsterdam’a gittiğini, ertesi gün de Münih’e geçtiğini belirlediğini yazdı. Yine aynı haberlere göre Sierra 19 Ocak günü tekrar İstanbul’a döndü. Polis, Sierra’nın Avrupa seyahatlerinin nedenlerini de araştırıyor.
İki çocuk annesi amatör fotoğrafçı Sarai Sierra, ailesine, Galata Köprüsü’nün fotoğraflarını çekmek için İstanbul’a gitmeyi planladığını söylemişti.

Sierra, 21 Ocak günü New York’a dönmeyi planlıyordu. Ancak, Sierra o gün uçaktan çıkmadı. Ailesi durumu yetkililere bildirdiğinde, pasaportu ve eşyaları İstanbul’daki otel odasında bulundu.

Sierra’nın eşi ve erkek kardeşi İstanbul’a giderken, 9 ve 11 yaşındaki iki çocuğu, annelerinin kaybolduğunu halen bilmiyor.

STÜDYO VOA

ABD’nin güney sınırında göçmen krizi büyüyor – 25 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:31 0:00
XS
SM
MD
LG