Erişilebilirlik

Joe Biden’ın Oğlu Kanserden Öldü


Joe Biden oğlu Beau Biden'la birlikte

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın oğlu Beau Biden, 46 yaşında hayatını kaybetti. Bir dönem Delaware eyaleti başsavcılığı da yapan Beau Biden, Amerikan ordusunda subay olarak bir yıl boyunca Irak’ta da görev yapmıştı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın oğlu Beau Biden, 46 yaşında hayatını kaybetti.

46 yaşındaki Beau Biden, bir süredir mücadele ettiği beyin kanseri tedavisi için Mayıs ayında Washington’daki Walter Reed askeri hastanesine kaldırılmıştı.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, yayımladığı mesajda en büyük çocuğunu kaybetmenin acısını şu sözlerle paylaştı: “Tüm Biden ailesi tarifsiz bir üzüntü içinde. Beau’nun ruhunun hep bizlerle, özellikle de cesur eşi Hallie ve çocukları Natalie ve Hunter’la olmaya devam edeceğini biliyoruz.”

Başkan Barack Obama da Beau Biden’ın ölüm haberi üzerine “Michelle ve ben bugün yastayız. Beau, iyi, kocaman yürekli, koyu bir Katolik ve inançlı bir adamdı. Yaşamlarına dokunduğu insanların hayatlarında fark yaratırdı. Şimdi o insanların kalplerinde yaşıyor” dedi.

Bir dönem Delaware eyaleti başsavcılığı da yapan Beau Biden, Amerikan ordusunda subay olarak bir yıl boyunca Irak’ta da görev yapmıştı. Biden, evli ve iki çocuk sahibiydi.

Başkan Yardımcısı Biden'ın, 1972 yılında ilk eşi Nelia ve 18 aylık kızı trafik kazasında ölmüştü. Biden'ın beyin kanserinden ölen oğlu Beau ve diğer oğlu Hunter, kazadan sağ kurtulmuştu.

XS
SM
MD
LG