Erişilebilirlik

KKTC’li Voleybol Takımı da Enkaz Altında


Kahramanmaraş merkezli depremin harabeye çevirdiği Adıyaman’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelen genç voleybol takımı oyuncusu 24 öğrenci, antrenörleri ve velileri kaldıkları otelin yıkılması sonucu enkaz altında kaldı.

KKTC’li Voleybol Takımı da Enkaz Altında
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Kuzey Kıbrıs’tan gelen ekip, öğrencileri enkazdan çıkarmaya çalışıyor. Adıyaman’ın Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan otel enkazında hummalı bir çalışma sürüyor. Çalışmaya KKTC’den gelen kurtarma ekipleri de eşlik ediyor.

Depremde yerle bir olan otelin enkazında kalan genç sporcular bulunmaya çalışılıyor. Ekipleri enkazdan gelebilecek bir sese yoğunlaşırken, KKTC Kültür ve Milli Eğitim Bakanları da çalışmaları izliyor.

Otelde konaklayanlar arasında KKTC’den iki voleybol takımının oyuncuları, antrenörleri ve velileri vardı. Deprem olmasaydı takım bu hafta Adıyaman’da düzenlenecek müsabakalara katılacaklardı.

Ancak Pazartesi sabahın ilk saatlerinde meydana gelen depremde grubun tamamı enkaz altında kaldı. İlk müdahalede 2’si sağ 3 kişi enkazdan çıkarıldı. Daha sonra KKTC Sivil Savunma Arama Kurtarma ekibi de çalışmalara katıldı.

KKTC Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, umutlarını kaybetmediklerini söyledi. Çalışmalar sürerken, KKTC’den gelen yakınları da enkaz başından ayrılmadı.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG