Erişilebilirlik

Michael Phelps Gelecekte Ne Yapmayı Planlıyor?


Amerikalı yüzücü Michael Phelps Londra Olimpiyatları’nda aldığı madalyalarla bugüne kadar en çok olimpiyat madalyası kazanan sporcu oldu. Başarılı yüzücü bundan sonra ne yapmayı planlıyor? Amerika’nın Sesi muhabiri Brian Padden’ın bildirdiğine göre, Phelps’in niyeti hayatın tadını çıkarmak.

Michael Phelps son aldıklarıyla birlikte toplam 22 olimpiyat madalyasına sahip. Phelps’in toplam 18 altın madalyası var. Genç yüzücü aynı zamanda 2008 yılında yapılan Pekin Olimpiyatları’nda aldığı sekiz madalyayla tek bir olimpiyatta en çok altın alan sporcu.

Phelps Londra’da bir basın toplantısında, en anlamlı madalyanın hangisi olduğu sorulunca, Atina Olimpiyatları’nda 400 metrede kazandığı madalyaya değindi: “Hayatımın en güzel anı, yıllarca zor bir yüzme eğitimi aldıktan sonra en büyük hayalimi gerçekleştirip altın madalyayı almak için kürsüye çıktığımda milli marşımı duymaktı.”

27 yaşındaki Michael Phelps yüzme yarışmalarından emekliye ayrılırken gençleri yüzmeye teşvik eden vakfının çalışmalarına katılmaya devam edeceğini söylüyor. Bunun dışında da artık dinlenip eğlenmek istediğini belirtiyor: “Hayatımın bundan sonraki bölümüyle ilgili hiçbir korkum yok. Çok güzel geçeceğinden eminim. 20 yıldır yüzüyorum ve yüzmede yapmak istediklerimin hepsini yaptım, birçok başarı kazandım. Yapmak istediklerim bitmiş değil, konsantre olunca her şeyi yapabileceğimden kuşku duymuyorum.”

Michael Phelps, kazandığı büyük başarıdan sonra, bundan sonraki yaşamıyla ilgili planlar yapmadan önce dinlenmeye ihtiyacı olduğunu vurguluyor. Bunu da hak ettiğine kuşku yok.

Michael Phelps Gelecekte Ne Yapmayı Planlıyor?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00
XS
SM
MD
LG