Erişilebilirlik

Muhammed bin Salman G20 Aile Fotoğrafında Dışlandı


Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrasında ilk yurtdışı seyahati olan G20 Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekilirken liderler tarafından dışlandı. Muhammed bin Selman fotoğrafın en uç noktasında yer aldı.

Arjantin’in Buenos Aires kentinde G20 Zirvesi başladı. Zirvenin hemen öncesinde liderler, ‘aile fotoğrafı’ çektirmek için bir araya geldi. Ancak görüntülere, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed Bin Salman’ın, diğer liderler tarafından görmezden gelindiği ve dışlandığı yansıdı. Muhammed bin Salman, aile fotoğrafının da sol tarafında en uç noktasında yer aldı.


Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Ekim ayında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinden sonra, veliaht prensin G20 boyutunda bir uluslararası zirveye katılımı tartışma yaratıyor.

Suudi Arabistan’ı fiilen yönettiği düşünülen Muhammed bin Salman, fotoğraf çekimi bittikten sonra da hiçbir liderin elini sıkmadan hızlıca podyumdan ayrıldı.


G20 zirvesi sırasında kameralara Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Muhammed Bin Salman’ın da samimi görüntüleri yansıdı.

Toplantı masasında yanyana oturan iki liderin, el sıkıştığı ve birlikte güldükleri görüldü.

XS
SM
MD
LG