Erişilebilirlik

Olimpiyat Madalyalı Amerikalı Kayakçı İntihar Etti


Jeret Peterson geçen yıl Vancouver Kış Olimpiyatları’nda serbest stil dalında, “kasırga” adını verdiği kendi icadı güç bir manevrayı başarıyla tamamlayarak gümüş madalya almıştı

Olimpiyat madalyalı Amerikalı kayakçı Jeret Peterson kendini silahla vurarak intihar etti.

Salt Lake City emniyeti, 29 yaşındaki kayakçının intihar edeceğini söylemek amacıyla telefonla polisi aradığını ve yerini bildirdiğini açıkladı. Peterson’ın cesedi, telefon konuşmasından kısa bir süre sonra Utah eyaletinin Lambs Canyon bölgesinde bulundu.

Amerikalı kayakçı Cuma günü Idaho eyaletinde alkollü araçla hız yaptığı gerekçesiyle tutuklanmış, daha sonra yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Jeret Peterson geçen yıl Vancouver Kış Olimpiyatları’nda serbest stil dalında, “kasırga” adını verdiği kendi icadı güç bir manevrayı başarıyla tamamlayarak gümüş madalya almıştı. Peterson’ın manevrası üç takla ve kendi çevresinde beş dönüşten ibaretti.

Ancak madalya sahibi kayakçının hayatı oldukça ters gitti. Beş yaşında cinsel tacize uğrayan Jeret Peterson, ayrıca kızkardeşini alkollü bir sürücünün kullandığı aracın çarpması sonucu kaybetmişti. Peterson’un ev arkadaşı, 2006 Torino Kış Olimpiyatları’ndan birkaç ay önce gözünün önünde silahla kendini öldürdü. Kendi alkol problemleri olan Peterson, Torino Olimpiyatları sırasında bir bar kavgasına karışınca diskalifiye edilmişti.

Ünlü kayakçının sık sık intihar etmeyi düşündüğünü yakın çevresine anlattığı bildiriliyor.

XS
SM
MD
LG