Erişilebilirlik

Pelosi’ye Saldırı Anının Görüntüleri Yayınlandı


28 Ekim 2022'de, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin eşi Paul Pelosi çiftin San Francisco'daki evlerinde saldırıya uğradı
28 Ekim 2022'de, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin eşi Paul Pelosi çiftin San Francisco'daki evlerinde saldırıya uğradı

ABD Temsilciler Meclisi’nin eski Başkanı Nancy Pelosi’nin eşi Paul Pelosi’ye evinde düzenlenen saldırının görüntüleri yayınlandı.

İsminin David DePape olduğu belirlenen 42 yaşındaki saldırgan, Pelosi çiftinin San Francisco’daki evine girerek Paul Pelosi’ye çekiçle saldırmıştı.

Evin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde saldırganın önce evin etrafını incelediği, bir süre ortamdan ayrılarak daha sonra elinde çantalarla geri döndüğü görülüyor.

Pelosi’ye Saldırı Anının Görüntüleri Yayınlandı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00


Kapıyı kırarak içeri giren saldırganın, Pelosi’nin ihbarı üzerine daha sonra eve gelen polislerin önünde Pelosi’nin kafasına çekiçle saldırdığı an ise saniye saniye polis kamerasıyla kaydedildi.

Tutuklanarak hakim karşısına çıkarılan DePape asıl hedefinin Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi olduğunu söyledi.

Demokrat lider Nancy Pelosi, saldırı olduğu sırada başkent Washington’daydı.


Eski Başkan Donald Trump’ın destekçileri arasında yer alan bazı aşırıcı gruplarla bağlantısı olduğu daha sonra tespit edilen DePape, yakalanmasının ardından polise verdiği ilk ifadesinde, polisin yaklaştığını bildiği halde kaçmama kararı aldığını söyledi. DePape, kendisini Amerikalı devrimcilere benzeterek, “Evimden çıktığımda, zülme karşı savaşmak için çıktım, teslim olmak için değil” şeklinde konuştu.


Saldırının hedefi olan 82 yaşındaki Paul Pelosi, kafatasında oluşan çatlak nedeniyle ameliyat edildi. Sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilen Pelosi, tedavinin ardından ilk kez Aralık ayında Washington’da kameralar önüne çıktı.

XS
SM
MD
LG