Erişilebilirlik

Şahin Üçüncü Kez RTÜK Başkanı Seçildi


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) bugün yapılan seçimde, 2 yıllık görev süresi dolan Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi. RTÜK Başkan Vekili de bir kez daha Orhan Karadaş oldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, başkanlık seçimi gündemiyle bugün toplandı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in 2 yıllık görev süresinin dolması sebebiyle Üst Kurul’da başkanlık ve başkan vekilliği seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda RTÜK Başkanlığı'na bir kez daha Ebubekir Şahin seçildi.

"Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz"

Yeniden seçilmesinin ardından RTÜK Başkanı Şahin, yeni döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz dönemde salgın sürecini geride bıraktıktan sonra çok yoğun bir yıl geçirdiklerini söyleyen Şahin, "Ertelemek zorunda kaldığımız pek çok çalışmayı çalışma arkadaşlarımın azmiyle başarıyla hayata geçirdik. Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz. Sadece 2022 içinde 15 farklı ulusal ve uluslararası toplantı organize ederek rekor kırdık. Üçüncü dönemimiz de hızlı geçecek. İlk önemli etkinliğimiz geleneksel hale getirdiğimiz ve Mart ayında planlanan 3. Uluslararası İslamofobi Sempozyumu olacak. Umudum, Türkiye Yüzyılı’nda, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ivmemizi artırarak devam ettirmektir" diye konuştu.

Daha önce Anadolu Ajansı’nda Genel Müdür Yardımcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığı ve Müsteşarlık yapan Ebubekir Şahin, 2019 yılından bu yana RTÜK Başkanlığı görevini yürütüyor.

STÜDYO VOA

Cumhuriyetçi üye George Santos Temsilciler Meclisi’nden ihraç edildi – 1 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG