Erişilebilirlik

Şam’da Askeri Karargaha Çifte Bombalı Saldırı


Suriyeli yetkililerin verdiği bilgiye göre, Şam’da askeri bir binaya arka arkaya iki bombalı saldırı düzenlendi ancak saldırıda yaralanan veya ölen olmadı.

Suriye Enformasyon Bakanı Umran Zuabi saldırıların sadece maddi hasara yol açtığını söylerken, olaydan teröristleri sorumlu tuttu. Suriye ordusunun yaptığı yazılı açıklama, patlamalardan birinin bomba yüklü bir aracın infilak etmesiyle meydana geldiğini belirtti.

Öte yandan, İran’ın haber televizyonu Press TV bölgedeki muhabirlerinden birinin keskin bir nişancı tarafından öldürüldüğünü ve İran devletine bağlı başka bir haber kuruluşunun Şam bürosu şefinin de yaralandığını belirtti.

Suriye’de 18 aydır devam eden çatışmalarda, başkent Şam birçok kez patlamalarla sarsıldı. Askeri karargahı hedef alan bombalı saldırılardan bir gün önce hükümet yanlısı milislerin bulunduğu bir bina bombalı saldırıya uğradı. Suriye muhalifler bu saldırılarda üst düzey güvenlik yetkililerini hedef aldıklarını söyledi.

Buarada, New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantılarında bir araya gelen dünya liderleri Suriye’deki savaşın bitmesi için çağrıda bulundu. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon kurula hitabında, dünyanın Suriye’deki şiddeti ve her iki tarafa da silah akışını durdurması gerektiğini belirtti.

STÜDYO VOA

ABD Kongresi’nde “Kapanmayı” önlemek için son dakika çabaları – 29 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG