Erişilebilirlik

Sinan Oğan bugün kararını açıklayacak


Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan bugün Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna ilişkin tutumunu açıklayacak.

Oğan 14 Mayıs’ta yapılan ilk turda 2 milyon 831 bin 208 seçmenin oyunu alarak yüzde 5,17 destek kazanmıştı. Oğan’ın ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’a mı yoksa Kemal Kılıçdaroğlu’na mı destek vereceği bir süredir merak konusu. Sinan Oğan tutumunu bugün Ankara’da düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

Oğan dün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu ile ilgili tutumumuzu yarın saat 17.00’da düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile açıklayacağız. Yaptığımız istişarelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarınki görüşmeler ve istişareler de tamamlandığında artık kararımızı netleştirip, bunu Türk milletinin aziz evlatları ile paylaşmış olacağız. Kararımızı herhangi bir saikle değil, Türk milletinin geleceği, ülkemizin birlik ve bütünlüğü ile istikrarının önemli olacağını, ayrıca meselelere farklı beklentiler ile değil, ilkeler bazında baktığımızın da bilinmesini isteriz” ifadelerine yer verdi.


Ata İttifakı’nın en büyük partisi olan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ geçen hafta Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’da görüşmüş, Sinan Oğan ise İstanbul’da Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’la biraraya gelmişti.

Ancak Erdoğan CNN International kanalına verdiği demeçte, "Sinan Oğan'la pazarlığa girmeyeceğini" söylemişti.

Milliyetçi görüşleriyle bilinen Ata İttifakı’nın Suriyeli sığınmacılar ve Kürt partileriyle ilgili keskin görüşleri bulunuyor. İttifak Suriyeli sığınmacıların derhal ülkelerine gönderilmesini isterken, hem sol hem de sağdaki Kürt partileriyle aynı masada olunmaması gerektiğini vurguluyor.

XS
SM
MD
LG