Erişilebilirlik

Trump ve Erdoğan Telefonda Görüştü


(ARŞİV)

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı'nca yapılan bilgilendirmeye göre, görüşmede Libya, Suriye, ikili ilişkiler ve Corona virüsü salgını gibi konuları ele aldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra Libya ve Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alınmıştır. İki lider, bölgemizde barış ve istikrarın tesisi amacıyla yakın siyasi ve askeri iş birliğimizin sürdürülmesi hususunda mutabık kalmışlardır. Milletlerimizin koronavirüs salgınıyla mücadele noktasında dayanışma içinde oldukları yeniden teyit edilmiştir."

Beyaz Saray'ın açıklaması

Beyaz Saray da iki liderin görüşmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, Trump ve Erdoğan'ın ''Corona virüsü salgını ertesinde küresel ekonomilerin yeniden açılması ve güçlendirilmesinde sağlanan ilerlemeler'' hakkında konuştuğu belirtildi.

Beyaz Saray açıklamasında, iki liderin bölgede ve ikili konuları da masaya yatırdığı kaydedildi.

Açıklamada, ''Başkan Trump Libya'da kötüleşen yabancı müdahaleye dair kaygılarını ve gerilimin süratle düşürülmesi ihtiyacını yineledi. Başkan Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki çatışmaya siyasi çözüm bulunması ve ülke genelinde insani yardımlara engelsiz biçimde erişimin sağlanmasına yönelik acil ihtiyacın bir kez daha altını çizdi'' ifadeleri kullanıldı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Ian Kasırgası Florida’dan Tahliyeleri Başlattı - 26 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:23 0:00
XS
SM
MD
LG