Erişilebilirlik

Yanlış Truss’ı Tebrik Ettiler


İngiltere’nin yeni başbakanı Liz Truss'la isim benzerliği nedeniyle birçok siyasetçi, sosyal medyada üzerinden yanlış kişiyi tebrik etti.

Londra’da yaşayan Liz Trussell’ın Twitter hesabını önce yanlışlıkla bir BBC muhabiri etiketleyerek, Boris Johnson’ın Kraliçe’ye istifasını sunmak üzere İskoçya’ya yaptığı seyahatin detaylarını yazmıştı.

İngiltere Başbakanı Liz Truss, Twitter'da @trussliz kullanıcı adını kullanıyor. Ancak birçok kişi, bunun yerine @LizTruss kullanıcı adını etiketleyerek Başbakan Liz Truss yerine yanlış kişiye ulaştı.

Trussell da tweet'e cevaben, “Balmoral'a doğru yola çıkmaya hazırlanıyorum! Corgi'lerle tanışmak için sabırsızlanıyorum" diye yazdı. Balmoral, Kraliçe’nin İskoçya’daki konutunun adı. Ayrıca Kraliçe Elizabeth, corgi cinsi köpeklere düşkünlüğüyle biliniyor.

Liz Truss ve Liz Trussell'ı karıştıranlar arasında İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve Yeşiller Partisi lideri Caroline Lucas da vardı.

İsveç Başbakanlığı hesabından tweet atan Andersson, yanlışlıkla Liz Trussell’ı etiketleyerek, "İngiltere Başbakanlığı görevini üstlenen @LizTruss'ı tebrik ediyoruz. İsveç ve İngiltere derin ve kapsamlı işbirliğini sürdürecektir. Vatandaşlarımız, ekonomilerimiz ve güvenliğimiz için önemli" diye yazdı.

Trussell da Andersson’a cevaben, "Yakında bir ziyaret yapmak için sabırsızlanıyorum! Köfteleri hazırlayın" ifadelerini kullandı.

Yeşiller Partisi lideri Lucas da yanlışlıkla Liz Truss yerine Liz Trussell'ı etiketleyerek, “Sağcı bir ideolog olarak kampanya yürüttü ve öyle yönetecek - ki bu hepimiz için bir felaket" dedi.

Bir Twitter kullanıcısı ise, "Liz Trussell çok tatlı birine benziyor. Liz Truss yerine kendisi başbakanımız olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

Gün boyu kendisine yanlışlıkla gönderilen tweet'leri esprili şekilde yanıtlayan Liz Trussell'ın günün sonunda ise “Of, ne gündü ama!” diye tweet atması dikkati çekti.

STÜDYO VOA

Cumhuriyetçi üye George Santos Temsilciler Meclisi’nden ihraç edildi – 1 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG