Erişilebilirlik

Yeni James Bond Filmi 'Spectre'


Yeni James Bond Filmi 'Spectre'
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Sam Mendes’in yönettiği yeni James Bond filmi Spectre’da efsanevi gizli ajan James Bond, kendi geçmişinden bir düşmanın peşine düşüyor. Bir önceki film Skyfall’da babasının evinin havaya uçurulması ve sevdiği patronu M’in öldürülmesinden sonra içine kapanan Bond, Spectre’da yeni bir maceraya atılıyor. Bond’un yeni görevi, uluslararası suç örgütü Spectre’ı ortadan kaldırmak.

Son James Bond filmi Skyfall’un dünya çapında 1 milyar 100 milyon dolar gişe hasılatı sağlamasından sonra yapımcı şirket, Spectre için de kesenin ağzını açtı. Spectre’ın maliyeti 200 milyon doları buldu.

Aston Martin’in sadece Spectre için ürettiği modeli DB10, Roma caddelerinde çekilen kovalamaca sahnelerinin yıldızı. Aston Martin marka otomobil, Spectre’da eski James Bond filmlerine yapılan göndermelerden sadece biri. Bond’un peşindeki kötülerin sağkolu Mr. Hinx ise 1977 yapımı “The Spy Who Loved Me” filmindeki ölüm makinası Jaws karakterini hatırlatıyor.

Film, Avusturya’dan Meksika’ya geniş bir coğrafi yelpazeye yayılıyor.

Filmdeki Ölüler Günü Festivali sahneleri için bin figüran kullanıldı. Figüranların hepsi özel hazırlanmış kostümler giyiyor.

Bond, Sahra Çölü’nü sarsan büyük bir patlamadan sonra düşmanı Oberhauser’la yüzleşiyor. Oberhauser’ı, Christoph Waltz canlandırıyor.

Bond, istihbarat teknolojileriyle oluşturulan dev bir dijital veri ağına sahip olan Oberhauser’ın gizli ajan programı 00’ı ortadan kaldırdığını öğreniyor.

Oberhauser’ın İngiliz hükümetini ele geçiren adamları, 00 programını kaldırıp yerine dijital bilgi teknolojisini getiriyor.

Film, büyük miktarda bilginin yanlış ellere geçmesi durumunda neler olabileceğini anlatıyor.

Elbette her Bond filmi gibi Spectre’da da romantizm, önemli rol oynuyor. Bond’un hoşlandığı Madeleine Swann’ı, Lea Seydoux canlandırıyor. Bir mafya babasının dul eşi olan Dona Lucia rolündeki Monica Belluci, filmin diğer başrol oyuncusu.

Spectre’ın gişede oldukça iyi bir performans göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

XS
SM
MD
LG