Erişilebilirlik

Zelenski’nin Oscar'da Konuşma Talebi Reddedildi


Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodomir Zelenski’nin Pazar günü yapılacak 95. Oscar Ödül Töreni’nde konuşma yapma talebi bu yıl da Akademi tarafından reddedildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodomir Zelenski, düzenlenecek Oscar Ödül Töreni’nde video konferans aracılığıyla bir konuşma yapma talebinde bulundu. Ancak Oscar törenini düzenleyen ve ödülleri dağıtan Akademi’nin konuşma talebini geri çevirdiği belirtildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı daha önce aralarında Grammy Ödülleri ve Cannes Film Festivali gibi biçok uluslararası festival, etkinlik ve ödül töreninde video mesaj yoluyla konuşma yapmış ve Rusya’nın saldırılarına karşı ülkesine destek istemişti.

Zelenski son olarak Altın Küre Film Ödülleri töreninde bir konuşma yapmıştı. Bu konuşma da yine video mesaj şeklinde yayınlanmıştı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı geçen yıl Oscar Ödül Töreni’nde de benzer şekilde bir konuşma yapmak istemiş ancak bu talebi de karşılık bulmamıştı.

Bu yıl 95.’si düzenlenecek Oscar Ödül Töreni Pazar günü Los Angeles şehrinde yapılacak. Oscar Ödül Töreni’nin yayıncısı ABC televizyonu da Zelenski’nin konuşma talebine ilişkin olarak herhangi bir açıklama ya da yorumda bulunmadı.

STÜDYO VOA

Dışişleri Bakanı Fidan Washington’da – 8 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG