Erişilebilirlik

Müslümanların Yardım Kampanyası


Amerika’daki çeşitli Müslüman kuruluşları güney eyaletlerindeki kasırgadan zarar görenler için 10 milyon Dolar yardım vaadinde bulundu.

Birçok Müslüman dernek ve örgüt kasırga bölgesi için Müslüman Yardım Fonu adıyla bir eylem grubu oluşturdu. Şikago’da oluşturulan grup Amerika çapında bağış kampanyası açarak kasırga bölgesi için en az 10 milyon Dolar toplamaya çalışacak.

Kampanyaya katılan derneklerden Amerika İslam İlişkileri Konseyi’nin Başkanı İbrahim Cooper, bağış kampanyasının Müslüman topluluklarda yoğunlaşacağını söyledi. Cooper Meksika Körfezi kıyısındaki eyaletlerde onbinlerce kişinin acil yardıma ihtiyacı olduğunu ve Müslüman toplumun, yardım için elinden gelen herşeyi yapacağını belirtti.

Müslüman Yardım Fonu’nun bağış kampanyasına, Kuzey Amerika İslam Çemberi, İslami Yardım, Müslüman Siyasi İlişkiler Konseyi, Kuzey Amerika Müslüman Cemaati gibi Amerika’nın en büyük Müslüman kuruluşları katılıyor.

İbrahim Cooper bağış kampanyasının yeni başladığını ancak Müslüman gönüllülerin şimdiden kasırga bölgesinde çalıştıklarını söyledi. İbrahim Cooper, Müslüman derneklerin Teksas’ın Houston kentindeki kapalı stadyumda kalan binlerce aileye 11 Eylül Pazar günü bedava yemek vereceğini de bildirdi.

Türk Amerikan Dernekleri Birliği (ATAA) Başkanı Vural Cengiz ise, Louisiana ve Mississippi eyaletlerinde yaşayan Türk toplumuna yardım ettiklerini, Türk ailelerin bölgeden tahliye edildiğini açıkladı.

Yaklaşık 300 milyon nüfuslu Amerika’da, çoğu Ortadoğu ve Güney Asya ülkelerinden 10 milyon Müslüman’ın bulunduğu tahmin ediliyor.

XS
SM
MD
LG