Erişilebilirlik

CANLI BLOG - Seçimin ardından Dolar/TL kuru 20 TL seviyesinde seyrediyor

Cumhurbaşkanlığı seçiminin dün yapılan ikinci turunun ardından dolar/TL kuru güne 20 TL seviyesinde başladı. Dolar gün ortası itibariyle 20,08 TL’ den işlem görüyor

15:13 26.5.2023

5 soruda cumhurbaşkanlığı seçimi ve milliyetçiler

ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan, yüzde 5,2 oy oranıyla cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalmasında ana aktör oldu. Uzmanlar, 14 Mayıs seçimleri sonrası Türkiye’de milliyetçiliğin güç kazandığına dikkat çekiyor. Gazeteci-yazar Kemal Can VOA Türkçe'nin sorularını yanıtladı

5 soruda cumhurbaşkanlığı seçimi ve milliyetçiler
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:09:20 0:00

14:23 26.5.2023

Kılıçdaroğlu’ndan "Kandil videosu" açıklaması

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın mitinglerinde gösterilen ve Kılıçdaroğlu’nun Kandil’de teröristlerle görüştüğü iddia edilen videoya ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından, “Benim Kandil'deki teröristlerle görüştüğüme dair kasetler olduğunu söyledin. Ey Erdoğan, sen nasıl bir Müslümansın! Böyle bir görüşmeye dair elinde uydurma ve montaj olmayan gerçek bir kaset var da bunu yayınlayamıyorsan sen büyük bir yalancısın, müfterisin demektir” diye yazdı.

Böyle bir görüşmenin olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı özür dilemeye çağırdı. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Samimi bir Müslüman olarak inandığım bütün mukaddesler üzerine yemin ediyorum. Hem vallahi hem billahi böyle bir görüşme yoktur, yalandır, iftiradır. Milletimizden özür dilemelisin Erdoğan. Bir insana yakışır şekilde hareket et ve göz göre göre işlediğin bu suçlardan vazgeç.

Yeter bu iftiralar yeter. Allah’a sığınıyorum dedim. Durmuyor iftiraların, yalanların durmuyor. Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun. Artık yeter.

13:50 26.5.2023

Yurtdışı oylar Ankara'ya ulaştı

Yurtdışı temsilciliklerinde kullanılan oylar Ankara'ya getirildi.

Yurtdışı oylar Ankara'ya ulaştı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Yurtdışı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ali Uğuz bugün Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Salonu'nda getirilen oylara ilişkin bir açıklama yaptı.

Uğuz, yurtdışında 74 ülke 167 temsilcilikte oy kullanma süreci sona erdiği için diplomatik kargoyla oy çuvallarının siyasi parti temsilcileri eşliğinde Ankara'ya getirildiğini belirterek, rekor bir sayıyla temsilciliklerde 1 milyon 783 bin 107 seçmenin oy kullandığını kaydetti.

12:38 26.5.2023

Yavaş’tan Oğan’a yalanlama: “Makam talebiniz oldu”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir talebim olmadı” diyen Sinan Oğan’ı yalanladı.

Mansur Yavaş sosyal medya hesabından, “Hayır Sinan Oğan bey, Sayın Kılıçdaroğlu’ndan makam talebiniz oldu. Hem de ‘Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir, aksi halde ikna edemem’ dediniz. Cumhur İttifakı’ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz merak ediyorum” diye yazdı.

Daha fazla

XS
SM
MD
LG